12. 10. 2017
18.30 hod.
VIP restaurace
HOME CREDIT ARENA

INSPIRATIVNÍ
DEBATA
2017

DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ

VENDULA PIZINGEROVÁ

Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje. Za svou činnost byla několikrát oceněna titulem Žena roku, v roce 2014 získala ocenění Řád Vavřínů. Po studiu na gymnáziu začala pracovat v reklamní agentuře. V polovině 90. let působila v kanceláři Strany podnikatelů, kde se seznámila s budoucím manželem, skladatelem Karlem Svobodou. Pro nemocné děti založila v roce 2000 nadační fond Kapka naděje, provozuje také reklamní agenturu. V září 2015 se potřetí vdala, když uzavřela manželství s o 16 let mladším Josefem Pizingerem.

ADAM PODHOLA

Když jsem seděl na přednášce moderních světových dějin, v tu chvíli mne opravdu nenapadlo, že budu za pár let nato zachraňovat jídlo. Rychle jsem ale díky mým mimoškolním dobrovolnickým aktivitám pochopil, že na tomhle světě za mne nikdo nic neudělá a pokud budu chtít něco měnit, musím začít sám. Dokument “Z popelnice do lednice” mi otevřel oči a přinutil mne zareagovat. Když jsem viděl, jak tisíce tun skvělého jídla přichází vniveč, nenechalo mne to klidným. V Zachraň jídlo v současné chvíli navazuji nová partnerství, síťuji aktéry, mluvím na veřejnosti i v zasvěcených kruzích a snažím se hledat inspiraci pro nové projekty.

INSPIRATIVNÍ
DEBATA
2016

Martin Zach

Mgr. Martin Zach se narodil 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí v Podkrkonoší byl aktivní sportovec s láskou k zimním sportům, konkrétně běžeckému lyžování. V roce 2009 jednoznačně zvítězil v desátém ročníku prestižní soutěže Muž roku 2009. 
Následně hned druhý den po konání soutěže se mu stal "osudným" jeho koníček -  skoky do vody na lyžích. Martin utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul. Ač mu lékaři tvrdili,že bude schopen hýbat pouze hlavou nevzdal se. dnes znovu sportuje, řídí auto.

Daniel Landa

Daniel Landa od konce roku 2012 působící pod pseudonymem kouzelník Žito, je český rockový zpěvák, skladatel, amatérský bojovník muay thai, příležitostný herec a automobilový závodník.

Daniel Landa v současné době věnuje velkou část své energie projektu Nadace Aria Boiohaemum, která si klade za cíl mimo jiné pomoc v Afghánistánu formou rozvoje vzdělávání nebo sportu i podporu hendikepovaných sportovců, především českých paraboxerů. Přijďte si poslechnout a zeptat se obou hostů, jaké jsou jejich cíle a názory, co je motivuje k pomoci i neustálému pohybu kupředu. 

INSPIRATIVNÍ DEBATA
2015

Karel Janeček

Úspěšný český matematik, pedagog, podnikatel a mecenáš, zakladatel společnosti RSJ, Nadačního fondu proti korupci a organizátor dalších neziskových aktivit. Tvůrce inovativního hlasovacího systému D21.

www.kareljanecek.com

Michal Dvořák

zakládající člen skupiny Lucie, autor projektu Vivaldianno, skladatel, textař, producent, amatérský sochař a hokejista

www.michaldvorak.cz

INSPIRATIVNÍ DEBATA
2014

Dalibor Dědek

Majitel společnosti Jablotron, kterou v roce 1990 založil a postupně z ní vybudoval významného dodavatele zabezpečovací techniky a služeb se statisíci zákazníky po celém světě. Prostřednictvím Nadačního fondu Neuron na podporu vědy chce jako mecenáš podpořit špičkový vědecký výzkum v oblasti fyziky.

Jan Pirk

Významný český kardiochirurg přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEMu.

Petra Procházková

česká humanitární pracovnice a novinářka. Stala se známou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu na Kavkaze
Created by  ctech logo CTECH s.r.o. ©2014