Úspěšný veletrh Educa vystřídá Dům a bydlení

Dvanáct a půl tisíce návštěvníků zavítalo na veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC 2017, který od čtvrtka do soboty hostila multifunkční Home Credit Arena. Studenti se během tří dnů mohli seznámit s nabídkou více než šedesáti škol a vzdělávacích institucí. Zájemci o zaměstnání nebo změnu pracovního místa mohli vybírat z nabídky 45 vystavujících firem, podniků nebo personálních agentur z celého Euroregionu. „Každoročně se zvyšující návštěvnost veletrhu nás velmi těší. Je pro nás důkazem, že veletrh má smysl a že lidé stále oceňují navazování kontaktů tváří v tvář,“ uvedl za pořádající společnost S group SPORT FACILITY MANAGEMENT Lukáš Přinda.

Prezentace vystavovatelů na veletrhu tradičně hodnotí odborná porota. Jako nejhezčí expozici v kategorii škol letos ocenila Střední školu gastronomie a služeb z Liberce. V kategorii firem porota nejvýše hodnotila prezentaci firmy LUKOV z Českého Dubu, která patří mezi přední české výrobce plastových dílů.

Téma letošní HR konference „Vnitřní dynamika firem“ přilákalo přes stovku odborníků z oblasti personalistiky a lidských zdrojů. Velký ohlas vzbudila i tradiční debata s inspirativními osobnostmi, letos se zakladatelkou nadačního fondu Kapka naděje Vendulou Pizingerovou a bojovníkem proti plýtvání potravinami Adamem Podholou. Během tří dnů veletrh návštěvníkům zpestřovaly módní přehlídky, barmanské výstupy a další atraktivní prezentace prací studentů.

Další veletrh se koná v multifunkční Home Credit Areně již za pár dnů. Od 20. do 22. 10. se na ploše arény uskuteční neméně oblíbená prodejní a kontraktační výstava Dům a bydlení, která se zaměří na úpravu našich domovů, jak z vnějšího, tak vnitřního pohledu.

 

Veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC zahájen! Práci a vzdělání nabízí až do soboty

Ve čtvrtek odstartoval již 12. ročník největšího veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu EDUCA MYJOB LIBEREC. Během prvního dne přilákal do Home Credit Areny více než 4 000 návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout prezentace více než 60 škol a další 45 firem a společností nabízejících volná pracovní místa. Veletrh zahájila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová společně s náměstkyní hejtmana Libereckého kraje Jitkou Volfovou a Lukášem Přindou z pořádající společnosti S group SPORT FACILITY MANAGEMENT.

Kromě nejširší nabídky vzdělání a práce na jednom místě tradičně přináší veletrh návštěvníkům i bohatý doprovodný program. Na podiu na středové ploše během dne probíhají módní přehlídky textilních škol, barmanské výstupy a další prezentace práce studentů. Součástí veletrhu je i HR konference na téma Vnitřní dynamika firem, které se účastnilo přes 100 personalistů a dalších odborníků z oblasti lidských zdrojů.

První den veletrhu zakončila debata s inspirativními osobnostmi. Letos přijali pozvání zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje, Vendula Pizingerová a Adam Podhola, spoluzakladatel iniciativy Zachraň jídlo. Debata s veřejností se nesla v přátelské a uvolněné atmosféře, a jak už výběr hostů naznačil, mluvilo se především o pomoci druhým. Výtěžek z dobrovolného vstupného putuje na konto fondu Kapka naděje.

Veletrh pokračuje dalšími dvěma dny, v pátek jsou brány liberecké multifunkční haly otevřené od 9 do 18 hodin, v sobotu pak od 9 do 13 hod. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Kompletní informace naleznete na webu educaliberec.cz.

Veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC 2017 rozvíjí váš potenciál

Liberecká Home Credit Arena otevírá brány 11. ročníku největšího regionálního veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC 2017. Během tří dnů propojí na jednom místě dvě úzce provázané oblasti, a to pracovní trh a vzdělávání. Veletrh zahájí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu se zástupci Libereckého kraje.

Letošního veletrhu se účastní šest desítek škol a vzdělávacích institucí a přes padesát podniků a firemních společností. „Neustálé propojování škol a firem považuji za výjimečně důležité. Žáci a studenti mají možnost vybrat si takový obor, po jehož absolvování nebudou mít problém uplatnit se na trhu práce,“ uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC 2017 nabízí zaměstnavatelům možnost získat do svých řad nové spolupracovníky, a díky vystavujícím školám i jedinečnou šanci k dialogu a navázání spolupráce. „Snažíme se prostřednictvím veletrhu propojovat, inspirovat a vytvářet síť kontaktů mezi studenty, zájemci o nové zaměstnání, školami, firmami a podniky,“ popsal smysl veletrhu Lukáš Přinda za spolupořadatele. Vstup na veletrh je zdarma.

Tisíce návštěvníků ročně

Každoročně přiláká veletrh během tří dnů přes deset tisíc návštěvníků. První skupinu tvoří budoucí absolventi základních a středních škol, kteří hledají vhodné navazující vzdělání. Druhou skupinou jsou lidé, kteří aktivně řeší nové pracovní uplatnění. Vystavující zaměstnavatelé mohou nejen přímo oslovit uchazeče o zaměstnání, ale ovlivnit i výběr a směřování vzdělávání u mladých studentů, případně s nimi navázat kontakt již během studia.

Školy a zaměstnavatelé na jednom místě

Jedinečnost veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC 2017 spočívá také v setkávání zástupců škol a zaměstnavatelů z celého regionu. V průběhu celého veletrhu, a především pak během společenského večera pro vystavovatele, mají možnost prodiskutovat nejrůznější aspekty vzdělávání a potřeb zaměstnavatelů, a díky tomu lépe připravit absolventy na profesní uplatnění. Právě osobní setkání může stát na začátku kvalitní a dlouhodobé spolupráce mezi školou a firmou.

Inspirujte se na debatě se zajímavými osobnostmi

Veletrh již po čtvrté nabídne debatu s inspirativními osobnostmi, která se uskuteční ve čtvrtek 12. 10. 2017 od 18.30 hod. v prostoru VIP restaurace Home Credit Areny. Letos přijali pozvání prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová a Adam Podhola, zakladatel iniciativy Zachraň jídlo. Hovořit se tak bude především o pomoci druhým. Diváci budou mít opět příležitost nejen poslouchat, ale aktivně se do debaty zapojit. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na konto Kapky naděje.

Ráj pro personalisty a HR odborníky

EDUCA MYJOB LIBEREC nabízí také platformu pro profesionální vzdělávání odborníků z oblasti personalistiky a HR. V letošním roce se při veletrhu uskuteční již 4. ročník HR konference, tentokrát na téma Vnitřní dynamika firem s podtitulem Emoce, technologie a psychologie. Konference je určená personalistům, HR manažerům i ředitelům společností, kteří chtějí rozvinout potenciál svých pracovních kolektivů a zefektivnit práci svoji i svých kolegů. Díky jednotlivým workshopům, které jsou součástí konference, mají navíc účastníci možnost diskutovat a vyřešit tak konkrétní situace a problémy, se kterými se ve svých pozicích setkávají.

 

OTEVÍRACÍ DOBA VELETRHU

Čtvrtek 12. října 2017: 9 – 18 hod. Slavnostní zahájení v 10.30 hod.

Pátek 13. října 2017: 9 – 18 hod.

Sobota 14. října 2017: 9 – 13 hod.

Veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC 2016 navštívilo přes 10.000 lidí

Jubilejní 10. ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC 2016 přilákal do Home Credit Areny na jedenáct tisíc návštěvníků. Ti se mohli během tří dnů seznámit s více než 70 expozicemi středních a vysokých škol a dalších vzdělávacích institucí nebo navštívit stánek 47 zaměstnavatelů, personálních agentur a dalších subjektů nabízejících konkrétní pracovní uplatnění v Libereckém kraji, Česku i v členských státech EU.
Během pátečního dopoledne ocenila porota složená ze zástupců pořadatelů a dalších odborníků nejhezčí expozice. V kategorii Školy si unikátní trofej od partnera veletrhu, společnosti Lasvit, odnesli zástupci Střední škola zahradnická a technická z Litomyšle. V druhé oceňované kategorii Firmy nejvíc zaujala porotce prezentace společnosti Benteler ČR.
Součástí veletrhu byla i HR konference na téma „Firma jako odraz pestrého světa“, které se zúčastnilo přes stovku odborníků z oblasti personalistiky a lidských zdrojů. Také nechyběla oblíbená debata se zajímavými osobnostmi, letos přijali pozvání do Liberce zpěvák, skladatel, herec a automobilový závodník Daniel Landa a Martin Zach, bývalý reprezentační lyžař a Muž roku 2009, který se ani po těžkém poranění krční páteře nevzdal, i nadále sportuje, užívá si života a snaží se skrze svůj Spolek Martina Zacha podporovat ty, které zasáhl podobný osud.

Práci i školu najdete již příští týden na veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC 2016

Již za necelý týden se Home Credit Arena promění v obrovské náborové a vzdělávací centrum. Hledáte práci? Vybíráte školu pro sebe nebo své děti? Největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu, přinese od čtvrtka 13. do soboty 15. října, prezentaci nejvýznamnějších zaměstnavatelů z Liberecka, přehled pracovních pozic v zahraničí i nejucelenější nabídku středních a vysokých škol v severních Čechách. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Desítky zaměstnavatelů, tisíce pracovních míst

Ochoz liberecké multifunkční haly obsadí se svými prezentacemi 47 společností, které nabídnou konkrétní pracovní pozice v různých odvětvích. Kromě jiných se zde představí Makro, Benteler, Magna, Denso nebo partner veletrhu, společnost Lasvit. Sklářská a designerská společnost Lasvit připravila unikátní skleněnou trofej jako odměny pro vítěze soutěže o nejhezčí expozici veletrhu v kategoriích Škola a Firma. Ve spolupráci s libereckým Úřadem práce a Evropskou službou zaměstnanosti EURES nabídne veletrh i konkrétní pracovní příležitosti v celé Evropské unii.

Na středové ploše Home Credit Areny můžete navštívit 72 stánků středních a vysokých škol i dalších vzdělávacích institucí. Již tradičně své obory na veletrhu představí i Technická univerzita v Liberci nebo SOU Škoda Auto, jejíž studenti představí v rámci doprovodného programu výsledky svého projektu Škoda ATERO. Na podiu na středové ploše se můžete dále těšit na módní přehlídky nebo Science show liberecké IQ Landie. Na čerstvé a budoucí absolventy i uchazeče o zaměstnání čeká navíc pomoc při sestavení CV, konzultace s personalisty či testování jazykových znalostí.

Doprovodný program, HR konference i debata s osobnostmi

Již 10. ročník veletrhu nabídne kromě desítek vystavovatelů i bohatý doprovodný program na podiu středové plochy, HR konferenci pro personalisty a další odborníky z oblasti lidských zdrojů a debatu se zajímavými osobnostmi pro širokou veřejnost. Do Liberce přijede debatovat muž mnoha přídomků – zpěvák, skladatel, herec, automobilový závodník nebo amatérský bojovník mui-thai. Daniel Landa jistě najde v Liberci jak své fanoušky, tak názorové oponenty. Společně s ním se představí Martin Zach, bývalý reprezentační lyžař a Muž roku 2009, který se ani po těžkém poranění krční páteře nevzdal, i nadále sportuje, užívá si života a snaží se skrze svůj Spolek Martina Zacha podporovat ty, které zasáhl podobný osud. Přijďte si ve čtvrtek 13. října poslechnout a zeptat se obou hostů, jaké jsou jejich cíle a názory, co je motivuje k pomoci i neustálému pohybu kupředu. Výtěžek ze vstupného bude věnován Spolku Martina Zacha a Nadaci Aria Boiohaemum.

Pro více informací i aktuální přehledy vystavovatelů navštivte web educaliberec.cz nebo profil facebook.com/educa.liberec.

Otevírací doba veletrhu:

čtvrtek 13. 10. – 9 až 18 hodin
pátek 14. 10. – 9 až 18 hodin
sobota 15. 10. – 9 až 13 hodin

VSTUP ZDARMA

Přijďte debatovat s Danielem Landou do Home Credit Areny

Největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu EDUCA MYJOB LIBEREC 2016 opět nabídne široké veřejnosti debatu se zajímavými osobnostmi. Ve čtvrtek 13. října od 18.30 hod. přijdou do VIP restaurace Home Credit Areny debatovat dva muži, jejichž životní příběhy se sice na první pohled příliš nepodobají, ale oba spojuje nezdolná cílevědomost a ochota překonávat jakékoli překážky.

Zpěvák, skladatel, bojovník muay thai i automobilový závodník Daniel Landa má své věrné příznivce i zapřisáhlé odpůrce. Společně s ním přijede do Liberce debatovat Martin Zach - bývalý reprezentační lyžař, Muž roku 2009, který se ani po těžkém poranění krční páteře nevzdal, i nadále sportuje, užívá si života a snaží se skrze svůj Spolek Martina Zachapodporovat ty, které zasáhl podobný osud. Spolek přispívá na nákup kompenzačních pomůcek, jako jsou invalidní vozíky, motomedy a další.

Pro mnohé jistě kontroverzní Daniel Landa v současné době věnuje velkou část své energie projektu Nadace Aria Boiohaemum, která si klade za cíl mimo jiné pomoc v Afghánistánu formou rozvoje vzdělávání nebo sportu i podporu hendikepovaných sportovců, především českých paraboxerů. Přijďte si poslechnout a zeptat se obou hostů, jaké jsou jejich cíle a názory, co je motivuje k pomoci i neustálému pohybu kupředu.

Vstupenky na akci zakoupíte v prodejní síti Ticketpro za rovných 100 Kč nebo na místě na prodejně vstupenek v areálu Home Credit Areny. Studenti mohou využít zvýhodněného vstupného ve výši 50 Kč. Výtěžek z akce bude věnován oběma zmíněným subjektům. Více informací na webu www.homecreditarena.cz

Created by  ctech logo CTECH s.r.o. ©2014