STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA TOS VANSDORF - Martina Hendrychová

TOS Varnsdorf a.s. patří ve svém oboru mezi přední světové firmy. Ročně investuje stovky milionů do vývoje nových produktů a modernizace výrobní základny. Nové konstrukce a výrobní technologie kladou stále větší nároky na znalost a dovednosti lidí, kteří je tvoří a využívají.

 Na druhou stranu technický vývoj vytváří velké příležitosti pro lidi, kteří se tímto zaměřením chtějí zabývat, a právě pro takové žáky vznikla v roce 2016 soukromá Střední průmyslová škola TOS Varnsdorf.

Učitelka školy Martina Hendrychová a student 4. ročníku Kamil Tulachnám poví, jak to na škole chodí.


PODJEŠTĚDSKÉ GYMNÁZIUM DOCTRINA - Jiří Jansa

Jakým způsobem studium na soukromém Podještědském gymnáziu Doctrina pomáhá studentům objevit jejich talent a rozvíjet ho? O tom popovídá nejen ředitel školy Jiří Jansa, ale také studentky gymnázia Denisa Kupcová a Andrea Večeřová.

Poslechněte si o individuálním přístupu ke studentům, volitelnosti předmětů a rodinné atmosféře soukromého Podještědského gymnázia - Doctrina.

 


 

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA   STROJNÍ A ELEKTROTECHNICKÁ A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA - Jaroslav Semerád

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Liberci má dlouholetou tradici, byla založena již v roce 1876, čímž byla po brněnské a černovické třetí nejstarší takovou školou mimo samotné Rakousko a dnes je tak druhou nejstarší průmyslovou školou na území Česka.

Jaké studijní obory průmyslovka v Liberci nabízí a proč jít studovat právě tuto školu? O tom popovídá ředitel školy Jaroslav Semerád.


 

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI - Radek Pirkl

Technická Univerzita je dlouholetým vystavovatelem na veletrhu vzdělání EDUCA MYJOB Liberec a letos se stala také součástí EDUCY ONLINE, která bleskově vznikla v reakci na pandemii.

O tom, jaké to je studovat na TULce nám povypráví její tiskový mluvčÍ
Radek Pirkl.


 

STŘEDNÍ ŠKOLA KATEŘINKY - LIBEREC

Jak z původně malé školy s 50 žáky vyrostl rozlehlý areál, kde se nyní vzdělává téměř 700  žáků a jaké to je studovat na Střední škole Kateřinky - Liberec nám povypráví ředitel školy     pan Václav Tichý.

Od roku 1991 v areálu sídlí ještě Střední škola tvorby a designu nábytku se čtyřletým    maturitním oborem Architektura a design interiéru a od roku 2010 Střední škola uměleckořemeslná a oděvní se čtyřletým maturitním oborem Fashion design.


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STAVEBNÍ V LIBERCI

V tomto díle EDUCA PODCASTU představíme hosty ze Střední průmyslové školy stavební v Liberci a popovídáme si o tom, jaká škola je, co nabízí a určitě se dozvíme i spoustu perliček z mimoškolního dění.

Dlouholetý učitel odborných předmětů Ing. Miroslav Kračmar a absolvent školy v současnosti studujícího na ČVUT v Praze Jiří Vajsejtl nám o všem společně povypráví o dění a studiu na škole.


PIVOVAR SVIJANY - Roman Havlík

Na pivo s Romanem Havlíkem, ředitelem Pivovaru Svijany, jednou z významných firem Libereckého kraje. Kvalitní zaměstnavatel, který mezi své firemní benefity neřadí jen skvělé pivo.

O historie Svijanského piva, změně distribučního modelu, investicích i inovacích.
Úspěchy potvrzují nejen pivaři, ale také vzácné vítězství v každoroční světové soutěži World Beer Awards.

Pivovar Svijany je také dlouholetým partnerem a podporovatelem nejen veletrhu EDUCA MYJOB Liberec, ale také areálu Sport Parku Liberec.


STŘEDNÍ ŠKOLA HOSPODÁŘSKÁ A LESNICKÁ FRÝDLANT

V druhém díle si společně s mými hosty představíme Střední školu hospodářskou a lesnickou z Frýdlantu. Povídat si budeme s panem Miroslavem Kudrnou, ředitelem školy.

A přivítáme také slečnu Annu Fořtovou studentku 4. ročníku oboru Sociální činnost a pana Filipa Buchara, studenta 4. ročníku, oboru Agropodnikání.
Podcastem provází Martin Trita.


STARTUJEME!

Poslechněte si historicky první EDUCA PODCAST, který jsme pro vás připravili.

Díky EDUCA ONLINE připravíme řadu zajímavých podcastů na téma vzdělávání a pracovního trhu.

EDUCA PODCAST je novou formou podpory vzdělávání a práce v rámci tradičního a oblíbeného veletrhu EDUCA MYJOB Liberec.

V první díle jsme se vám představili osobně. Tým, který hledejte za vším.