Soutěž EDUCA PRESS PHOTO 2019: Seznamte se s našimi vítězi!

V pátek 11. října došlo na veletrhu EDUCA MYJOB Liberec 2019 k vyhlášení vítězů nové soutěže EDUCA PRESS PHOTO. Ta byla určena pro všechny amatérské fotografy, kteří do soutěže přihlásili celkem 250 fotografií na téma Člověk a učení, práce a zábava. 

Všem, kteří se do naší soutěže přihlásili, moc děkujeme! Počet přihlášených i kvalita jejich fotografií nás opravdu mile překvapila a bylo opravdu těžké vybrat 10 finalistů z obou kategorií, v nichž se soutěžilo. Při předávání cen jsme na pódiu představili všech 20 snímků našich finalistů, kteří neváhali k nám do Liberce dorazit až z druhé strany republiky.

Vítězové v kategorii do 18 let:
1. místo: Šárka Holcová
2. místo: Adéla Petráková
3. místo: Lenka Korbelová

Vítězové v kategorii nad 18 let:
1. místo: Lenka Krejčová
2. místo: Lucie Šiprová
3. místo: Maxim Sačok

Všem výhercům moc gratulujeme!
 


HODNOTÍCÍ KRITÉRIA

splnění tématu
estetické vyznění
významový přesah
technické zvládnutí
originalita snímku


PRAVIDLA A PŘIHLÁŠENÍ

  1. Zaslané fotografie musí být jasně inspirovány tématem Člověk a učení, práce, zábava – je tedy možné zachytit na fotografiích člověka při manuální i duševní práci, učení a vzdělávání nebo při aktivním i pasivním odpočinku.
  2. Své fotografie pošli na email photo@educaliberec.cz nejpozději do 30. září 2019  a napiš nám i své celé jméno a telefonní číslo.
  3. Každý se může do soutěže přihlásit maximálně s 5 fotografiemi. Každá pak bude posuzována zvlášť, nikoli jako soubor fotografií – nemusí spolu tedy přímo souviset.
  4. Soutěžní fotografie musí být ve formátu *.jpg a v jejím názvu musí být uvedeno jméno a věk autora v den vyhlášení soutěže a název fotografie. Příklad: Adam_Novák_18_Homo.jpg
  5. Fotografie musí být v minimálním rozlišení 200 dpi (tj. přibližně 2360x3150 px). Není důležité, na jaký přístroj byla fotografie pořízena. Do soutěže přijmeme fotografie z telefonů i fotoaparátů, pokud splní výše uvedené podmínky.
  6. Fotograf musí být autorem snímku a nese odpovědnost za případné zveřejnění záběru.
  7. Autor uděluje pořadateli soutěže LŠF Liberec a Educa Liberec povolení k užití oceněných fotografií k podpoře a propagaci soutěže a další činnosti pořadatele soutěže, a to zejména na sociálních sítích a výstavách, pří důsledném zachování autorství fotografie. Toto povolení je neomezené a nevýlučné. Pořadatel si vyhrazuje právo odmítnout či vyřadit jakýkoli příspěvek ze soutěže dle svého vlastního uvážení, zejména nesplňuje-li morální kodex nebo je-li v rozporu se zákonem. Na účast v soutěži nevzniká právní nárok.

CENY PRO VÍTĚZE

Kategorie do 18 let:
Speciální press karta na koncert Scooter v Liberci 16. 11. 2019
Ceny od Foto Škoda
Fotografický kurz od Liberecké školy fotografie
Ceny od Garand brand
Předplatné časopisu DIGI FOTO


Kategorie od 19 let:
Speciální press karta na koncert Scooter v Liberci 16. 11. 2019

Fotozážitek z focení na střídačce Bílých Tygrů

Stabilizátor Osmo od města Jablonec nad Nisou
Ceny od Foto Škoda
Fotografický kurz od Liberecké školy fotografie
předplatné  časopisu DIGI FOTO
Ceny od Pivovaru Svijany


PARTNEŘI

 

 

               

 

Patroni soutěže