LIBERECKÝ KRAJ


V dolním centru Liberce stojí 84 m vysoká, ale ne úplně nápadná, budova „s korunou“ postavená v roce 1976. Jde o budovu sídla Libereckého kraje a jeho Krajského úřadu. V budově je umístěna nejen kancelář hejtmana a radních, ale také ředitele úřadu. Ten společně s 400 zaměstnanci zajišťuje agendu samostatné a přenesené působnosti Libereckého kraje. Nejdůležitějším orgánem Libereckého kraje je zastupitelstvo, které čítá 45 volených zástupců různých politických stran či uskupení. Pro správu Libereckého kraje je z řad zastupitelů zvoleno devět radních, v jejich čele stojí hejtman. Každý z radních se stará o svůj resort. 

 


EDUCA KIDS

Pojďte s námi prozkoumat, kdo pracuje v nejvyšší budově v Liberci! Seznámíme vás s naší činností, ukážeme prostory, kde se rozhoduje o zásadních věcech v kraji. Nahlédnete do míst, kde se točí tzv. tiskovky a setkávají se zajímaví hosté s krajskými radními. Vystoupáme i do oblak a podíváme se na krajské město z ptačí perspektivy. Cestou domů si můžete na památku pořídit turistickou vizitku a podívat se na výstavu. 


 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2021


Pátek 15. 10.
10:00 a 15:00

Krajský úřad Liberec, rodiče s dětmi, kapacita 20 osob (nutná předchozí rezervace)

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

budovy Krajského úřadu Liberec vč. vyhlídky


Čtvrtek 14. 10.
13:00-15:00

Krajská vědecká knihovna
kapacita 30 osob, nutná registrace

PROJEVY NADANÝCH DĚTÍ VE ŠKOLÁCH

Odborný seminář pro učitele 1. stupně ZŠ v rámci projektu NAKAP LK II

 

Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. (https://www.educaliberec.cz/week/) Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.  

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz. Do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.EDUCA WEEK

V průběhu týdne Educa Week od 11. – 17. 10. 2021 bude na recepci úřadu k dispozici unikátní kvíz, za jehož vyplnění obdrží každý drobnou cenu. V případě vhodného počasí bude též umožněn vstup na vyhlídku.


Více o partnerovi

 

facebook      instagram       youtube      website 

zpět