OBLASTNÍ GALERIE LIBEREC


Oblastní galerie Liberec je pátou největší galerií v České republice. Galerie byla založena v roce 1953 a od roku 2014 sídlí v budově bývalých městských lázní. Galerie spravuje sbírky více než 21 000 uměleckých děl z Čech, Německa, Rakouska, Francie, Nizozemí a dalších evropských států a právem se tedy označuje jako Muzeum evropského umění. Její sbírky jsou vystavené v celkem třech stálých expozicích, které doplňují interaktivní expozice a expozice o historii galerie. Krátkodobé výstavy se orientují na všechny druhy výtvarného umění.

Oblastní galerie Liberec pořádá k výstavám edukativní programy pro školní i mimoškolní skupiny, výtvarné dílny pro veřejnost a komentované prohlídky, koncerty a mnoho dalšího.
Unikátní sbírka evropského umění, příjemné prostředí budovy bývalých lázní doplněné o současné architektonické detaily, galerijní kavárna... Taková je Oblastní galerie Liberec!

 


 

 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2021


Středa 13. 10.
10:00 – 11:00

Oblastní galerie Liberec
děti 4 – 6 let s doprovodem, kapacita 20 osob (nutná předchozí rezervace)

GALERIE A JÁ, SEZNAMTE SE ...

(komentovaná prohlídka pro nejmenší)

Zážitkový a seznamovací typ doprovodného programu je vhodný jako první návštěva galerie pro naše nejmenší návštěvníky. JÁ vysvětlí dětem pravidla, jež jsou pro návštěvu galerie velmi důležitá. Během programu budou děti z galerijního kufříku objevovat prostřednictvím animací předměty, na kterých jim lektor vysvětlí, jak se chovat v galerii, kam jít, jak se pohybovat ve výstavě, jak se správně dívat na obraz nebo jak se pohybovat kolem sochy.


Středa 13. 10.
14:00 – 15:00

Oblastní galerie Liberec
děti 7 – 10 let s doprovodem, kapacita 20 osob (nutná předchozí rezervace)

VÝSTAVA VE ZKRATCE

(zážitkový program - děti si zahrají na kurátora, umělce, architekta výstavy…)


Středa 13. 10.
16:00 – 17:00

Oblastní galerie Liberec
děti 10 – 14 let, kapacita 20 osob (nutná předchozí rezervace)

VÝSTAVA VE ZKRATCE

(zážitkový program - vyzkoušení si realizace výstavy v rámci malého uměleckého sympozia)


Sobota 16. 10.
10:00 – 13:00

Oblastní galerie Liberec
(možno přijít kdykoli v tomto čase), rodiče s dětmi, omezená kapacita (bez předchozí rezervace)

NÁLADIČKA

(výtvarná dílna pro rodiče s dětmi)

 

Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. (https://www.educaliberec.cz/week/) Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.  

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz. Do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.


Více o partnerovi

 

facebook      instagram      youtube      website 

zpět