RODNÝ DŮM FERDINANDA PORSCHEHO


V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Dům tehdy sloužil i jako provozovna živnosti jeho otce Antona Porscheho, který zde měl prosperující klempířskou dílnu. Ferdinand Porsche zde žil do svých 18 let. Budova rodného domu je od roku 2011 ve vlastnictví společnosti ŠKODA AUTO, v roce 2016 byla dokončena její rozsáhlá rekonstrukce s cílem vrátit jí proporce a vzhled z roku 1875.  Na základě dobových fotografií byla realizována i předzahrádka, včetně znovu vysazené jabloně. Moderně pojatá expozice zapojí návštěvníky do poznávání světa techniky, technologií, bohaté historie i budoucnosti mobility.

 


EDUCA KIDS

Pro děti budou v sobotu 16. 10. od 9 do 17 hodin připraveny speciální zábavně-naučné prohlídky s pracovním listem (bez nutnosti předchozí rezervace) a tematická tvořivá dílna.

Pro dospělé pak komentované prohlídky Rodného domu, které seznámí návštěvníky s historií lidského pokroku, inovacemi, historií mobility, regionálními souvislostmi a v neposlední řadě s životem a tvorbou Ferdinanda Porscheho, automobilového konstruktéra, tvůrce vozu Volkswagen a rodáka z Vratislavic nad Nisou. Prohlídky není nutné předem rezervovat. V neposlední řadě se můžete těšit na chutné občerstvení v kavárně v Rodném domě.
Pro registrované návštěvníky v rámci Educa Kids vstup zdarma, pro ostatní návštěvníky je program k dispozici v rámci běžného vstupného. 
Těšíme se na Vás!

Žádáme návštěvníky o dodržování aktuálně platných nařízení vlády ČR k ochraně veřejného zdraví.

 

 

 

PROGRAM PRO EDUCA KIDS 2021


Sobota 16. 10.

od 9:00 do 17:00

(bez nutnosti předchozí rezervace)

SPECIÁLNÍ ZÁBAVNĚ-NAUČNÉ PROHLÍDKY A TÉMATICKÁ TVOŘIVÁ DÍLNA

 

Mám zájem čerpat výhody a slevy v rámci Educa Kids?

Možnost čerpat výhody a slevy na vstupné získá zájemce jednoduchou registrací v rámci Educa Kids zde. (https://www.educaliberec.cz/week/) Osoby mladší 15 let musí být přidány v rámci registrace zákonným zástupcem.  

Mám zájem účastnit se programu s omezenou kapacitou a nutnou předchozí rezervací?

Na programy s omezenou kapacitou je nutné se nejprve registrovat a následně přihlásit zasláním e-mailu na adresu registrace@educaweek.cz. Do Předmětu uveďte „KIDS + název programu“. V těle následně uveďte název organizace, zvolený čas programu, jména a věk každého účastníka, a telefonní kontakt zodpovědné osoby (pro případ organizačních změn).
Příklad přihlašovacího e-mailu:
Předmět mailu: KIDS - Jak se staví muzeum
Tělo mailu:
Severočeské muzeum
14:00
Jan Novák - doprovod, tel.: 731 001 001
Jana Nováková - 8 let
Radek Pilný - 9 let
Následně od týmu EDUCA KIDS obdržíte potvrzení rezervace účasti.
Při návštěvě doprovodného programu či čerpání výhody u vybrané organizace Vám bude u vstupu nabídnutý malý dárek, žlutý náramek "I LOVE EDUCA". Tento náramek potvrzuje Vaši registraci a lze se s ním prokazovat při návštěvách dalších partnerů.


Více o partnerovi

 

website 

zpět