Chybami se firma učí

Ukážu vám, jak pár šikovných lidí (asi 900) s chutí do práce a chytrými nápady z obyčejné fabriky udělalo příjemné místo, kam rádi chodí každý den. Neobešlo se to bez konfliktů, chyb a zklamání. Často to opravdu bolelo. Snažili se nedělat stejné chyby znovu, příště zkusili prostě jinou cestu – a to se jim vyplatilo. Pár jejich chyb Vám představím v detailu, třeba se Vám díky nim podaří podobným situacím ve Vaší firmě vyvarovat. Je přece lepší (čtěte: levnější, efektivnější, bez negativního vlivu na Vaši pověst na trhu práce…) poučit se z chyb druhých, než z vlastních.


BIO

Radka Jindřichová vede HR ve firmě Webasto, kde při změně majitele pomáhala změnit a nastavit nový systém úplně od základu.
Webasto je německá rodinná firma v automobilovém průmyslu a lídrem ve svém oboru. Radka původně v roce 2013 nastoupila do americké korporace, tu ale koupilo Webasto a jak sama Radka říká: „Začaly se dít věci.” Ve fabrice nezůstalo prakticky nic na svém původním místě, proměnilo se jak pracovní prostředí, tak firemní kultura i způsob interní komunikace. I přes překážky se proces nakonec povedl, ale je jasné, že spoustu věcí na Radku ještě čeká.

webasto logo

Zpět